انواع چاپ استیکر

مرکز تخصصی چاپ کارت ویزیت حرفه ای در تهران

انواع چاپ استیکر

چاپ استیکر و وینیل _ استیکر چیست؟

برای تبلیغات در فضای داخلی و یا این که فضای فرنگی می‌توان از چاپ استیکر و وینیل بهره برد . استیکر یا این که وینیل از یک لایه رشته رشته ساخته شده و به طور معمول پشت آن چسب‌دار است . این متاع امکان چاپ محتوای تبلیغاتی داراست و می‌توان از آن برای استفاده در محل‌های متفاوت اثبات یا این که متحرک به خواسته نمایش تبلیغات بهره مند شد , به دلیل آن که استمرار مناسبی در قبال وضعیت محیطی مانند فروغ خورشید , باد و باران دارااست . در چاپ استیکر از مال PVC به کار گیری می گردد .

گونه های استیکر و وینیل

 

چاپ استیکر و وینیل در دو گونه : ۱ . شیشه‌ای ۲ . شیری انجام میگردد که هریک خاصیت مرتبط با خویش را دارا هستند . در چاپ استیکر و وینیل شیشه‌ای بیشتر برای مصارف مختص استعمال میکنند , به دلیل آنکه خواص دیدنی این گونه , رویت کرد دو طرفه است . در واقع هر دو طرف استیکر نمایشگر استیکر خواهند بود ; البته در چاپ استیکر شیری دیگر روئت کرد دو طرفه نیست و صرفا یک سمت قابل بازدید است . رنگ قضیه این دسته چاپ استیکر عموما سپید است . این جور به نسبت شیشه‌ای محبوبیت بیشتری نزد مصرف‌کنندگان داراست .

خصوصیات استیکر‌ها و وینیل‌های چاپ شده

 sticker printing

یکی خصوصیات دیدنی استیکر و وینیل این است که چاپ طرح دلخواه بر روی آنان امکان‌پذیر است . با بهره‌گیری از استیکر یا این که وینیل می‌توان دکوراسیونی قشنگ را تشکیل داد که هزینه چندانی نیز ندارد . نکته دیدنی اعتنا درخصوص استیکر و وینیل , این است که آن ها قابل شستشو می‌باشند و لذا در صورتی‌که بر روی هر سطحی نظیر : مرحله پوشیده شده از رنگ روغن , پلاستیک , گچ , مولتی کالر , شیشه , آینه , چوب MDF , درب اتاق , کمددیواری و سردخانه نصب شود بعد از مدتی استعمال می‌توان آن را شسته و پاک کرد . پیشنهاد میگردد هنگام نصب استیکر و وینیل ابتدا محل متبوع شسته و پاک شود , آن‌گاه استیکر و وینیل چسبانده شود تا کیفیت پایانی مطلوبی داشته باشد .

نکات ابتدایی برای خرید و چاپ

 

کلیدی است که گذشته از خرید استیکر و مبادرت به چاپ آن , شما یک پیش قضیه فرضی از استیکر انتخابی خویش مورد‌علاقه داشته باشید . این فرمان به آن علت است که هنگام خرید استیکر شما با طیف گسترده‌ای از طرح‌های متنوع استیکر با طرح‌های مختلف مواجه خواهید شد ; بدین ترتیب خوبتر است پیش از خرید یک پیش مسئله خیالی از طرح موردنیاز خویش بر روی استیکر داشته باشید .

می بایست گذشته از خرید , محلی را که می خواهید در آن‌جا استیکر نصب فرمائید از حیث بعد ها به اعتنا بسنجید . آشنایی بعد ها محل در تعیین استیکر شما‌را امداد می نماید تا سایز مطلوب را خریداری نمائید .

سایز استیکر در تعیین طرح به شما امداد خواهد کرد , به طور معمول برای محل‌های کوچک از استیکر‌هایی با سایز کوچک که دارنده طرح‌هایی با سایز کوچک می باشند و برای محل‌های بزرگ از استیکرهای بزرگ با طرح‌های درشت و بزرگ مطلوب می باشند .

استیکری که برای اتاق خردسالان در حیث می گیرید را بایستی در محلی نصب فرمائید که بدور از دسترس خردسال ها باشد به دلیل آن که که‌این استیکر‌ها دربردارنده چسب و مواد شیمیایی میباشند و لذا خوب تر است نوباوه به آنان دسترسی نداشته باشد .

درصورتی که از چاپ استیکر و وینیل برای تبلیغات روی اتوبوس میخواهید به کار گیری فرمائید , می بایست بدانید نصب استیکر روی دیواره فرنگی اتوبوس عمل نسبتا دشواری است زیرا دیواره فرنگی اتوبوس دارنده ناهمواری‌های زیادی است که همین فرورفتگی‌ها و برآمدگی‌ها موجب می شود تا استیکر مشقت بار روی آن بچسبد . ‌ برای حل این اختلال اشخاصی متبحر و زمان چشم می توانند فعالیت نصب و ترمیم استیکر اتوبوس‌ها می باشند که می توانند , با تخصص و مهارت به شایسته ترین صورت ممکن استیکر را بر روی اتوبوس بچسبانند .

چاپ استیکر با دستگاه‌های توسعه یافته

استیکرها بوسیله دستگاه‌های متمایز چاپ میشوند و بسته به مدل جوهری که به کارگیری مینمایند , کیفیت‌های متمایز دارا هستند . ‌ ماندگاری طرح در چاپ استیکر و وینیل بستگی به کیفیت جوهر دارااست و به صورت میانگین رنگ طرح‌ها درین استیکرها مابین سه ماه تا دو سال استمرار دارا هستند .

 

دستگاه‌های چاپ اکوسالونت : این دستگاه میتواند چاپ استیکر و وینیل را برای به کار گیری روی کامیون و شیشه‌های فروشگاهی انجام دهد و ماندگاری آن هم نسبتا بالاست . از دید ماندگاری رنگ می‌توان اعلام کرد رنگ روی کامیون و شیشه‌ها فی مابین ۸ تا ۱۲ ماه به یاد ماندنی خواهد بود . از چاپ استیکر بر روی شیشه‌های فروشگاه‌ها و پاساژ هم به کارگیری می گردد که به دلیل کیفیت بالای دستگاه‌های چاپ اکوسالونت از آنان سود میگیرند . در حالتی که درپی یک چاپ کیفیت عالی با ماندگاری خوب می باشید , می توانید از چاپ استیکر با دستگاه اکوسالونت یاری بگیرید چر که کیفیت و شفافیت این دستگاه‌ها مضاعف خوب است به گونه‌ای که شباهت متعددی به پوستر دارا هستند .

 

دستگاه‌های چاپ out door ( سالونت بیس ) : کیفیت این دستگاه‌ها هم نسبتا عالی است و ماندگاری چاپ استیکر و وینیل با آنان در میان ۸ ماه تا چه بسا دو سال هم میرسد . برای مثال چاپ استیکر روی اتومبیل بسته به کیفیتش فی مابین یک تا چهارسال ماندگاری دارااست . از این دستگاه برای چاپ استیکر بر روی اتومبیل , شیشه فروشگاه‌ها , تابلوهای رمز در مغازه‌ها و… به کارگیری می کنند , به این دلیل‌که کیفیت و استمرار مناسبی دارا هستند .

شایسته ترین جوهر برای چاپ استیکر و وینیل

 

همان‌طور که مستحضر می‌باشید , مهم ترین بخش فعالیت چاپی , جوهر است ; لذا بایستی جوهر باکیفیت و مرغوب باشد تا در غایت کیفیت فعالیت مناسب واقع شود . جوهر‌ها امروزه در کشورهای متعدد آسیایی , اروپایی و آمریکایی ساخت می شوند .

 

از در بین جوهرهای بسیار مو جود در بازار جوهرهای آمریکایی درصد مرغوبیت بیشتری دارا هستند و در صورتی‌که بر روی محل استیکری با این جوهرها چاپ شود , ماندگاری آن ارتقاء چشمگیری خواهد داشت .

 

به طور کلی جوهرهایی که در عمل چاپ استیکر استعمال می شوند عبارتند از : جوهرهای ساخت میهن چین با جايگاه بندی‌های متفاوت , جوهرهای ساخت مرز و بوم کره جنوبی , جوهرهای اروپایی و آمریکایی .

 

البته تجربه اثبات کرده که جوهرهای آمریکایی به نسبت بقیه جوهرهایی که اسم بردیم کیفیت بهتری دارا هستند و تحت عنوان ماندگارترین جوهر چاپی شناخته میگردند . با اعتنا به‌این زمینه در شرایطی‌که تصمیم گرفته‌اید بر روی کامیون , اتوبوس , شیشه دکان و… استیکر بچسبانید , پیشنهاد می گردد از استیکرهایی که با جوهر آمریکایی چاپ شده‌اند فایده بگیرید .

مورد ها به کارگیری چاپ استیکر و وینیل

 

مورد ها به کارگیری از چاپ استیکر با اعتنا به چسبندگی سهل و آسان آنها گسترده است البته بیشتر از این فرآورده برای تبلیغات به کارگیری می‌نمایند , به دلیل آنکه امکان چسبندگی به محیط کوچک یا این که بزرگ را دارااست . چه بسا از چاپ استیکر و وینیل برای تبلیغ روی اجسام هم بهره‌ می گیرند برای مثال روی وسایل نقلیه نظیر بدنه ماشین‌ها و یا این که اتوبوس‌ها کاربرد داراست .

 

یک کدام از شیوه های شناخته شدن کسب و امور و نمایش تبلیغات هم به کار گیری از استیکر و وینیل است . بدین مراد می‌توان تصویر متبوع را روی استیکر چاپ کرد و بعد آن را در مکان‌های مالامال تردد چسباند .

 

از سایر جزئیات مصرف چاپ استیکر و وینیل برای انجام تبلیغات در شغل ها کوچک‌تر است . برای این فعالیت از استیکر در سوپرمارکت‌ها , یخچال‌های صنعتی و مرکز ها تهیه و تنظیم مواد پروتئینی به کار گیری می شود . به طور کلی به دلیل ایستایی و اثبات بودن , آنان را به راحتی بر روی شیشه فروشگاه‌ها , مرکزها تجاری , پاساژها , اداره ها و دیوارها نصب مینمایند و از آنها برای تبلیغ برندهای گوناگون و سرویس ها و اطلاع رسانی‌ها منفعت می گیرند .

 

اما قابل توجه است از چاپ استیکر در چینش داخلی خانه هم استعمال میگردد و بدین خواسته می‌توان چاپ متبوع را برای دیوارهای متفاوت ساختمان مانند آشپزخانه , اتاق طفل , اتاق نشیمن و اتاق خواب انجام داد.

۰ ۰
تا كنون نظري ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در فارسی بلاگ ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.